Nyheter

Endelig er vi i gang!

Endelig er alle idretter godt i gang med trening på TiT etter sommerferien. Utøverne ved langrennslinjen har brukt sommeren bra til trening/jobbet med individuelle mål og 1. Forberedelsesperiode er vel gjennomført. Perioden etter skolestart har vi blant annet brukt for VG2/VG3 til testing sammen med Høgskolen i Sør Norge avd. Bø. Testene som er blitt kjørt på HiSN er VO2max løp, prestasjonstest RSKL, laktatverdier RSKL staking, VO2max staking, kraft og videoanalyse. Langrennsgruppen skal nå inn i en 10uker intervensjon før vi skal tilbake i HiSN for posttester. Vi har fått i gang et kjempebra samarbeid med HiSN med både testing, trening og veiledning som skal hjelpe langrennsutøverne og andre utøvere ved TiT på veien for å utvikle seg til å bli enda bedre i sine respektive idretter. Høstens intervensjon går på å finne ut hvilken type styrketrening som er mest effektiv for staketeknikken og arbeidsøkonomien for langrennsløpere.

I VG1 har vi hatt fokus på å bli kjent med utøverne, screening og treningshverdagen. En utrolig spennende gjeng som vi gleder oss til å jobbe videre sammen med. Nå skal vi gjøre et godt grunnlag for å øke den aerobe kapasiteten og fysiske styrken, dette blir en spennende høst!

PS: Det er masse rogn på trærne om dagen, noe som betyr at vinteren blir episk med tanke på snømengde!