Nyheter

Nora Eide Lie gjør sine saker bra på j-17 landslaget

Elev ved Toppidrettsgymnaset i Telemark og Urædd-spiller, Nora Eide Lie, er blitt fast inventar på Norges J-17 landslag. I forrige uke spilte Nora og resten av landslaget dobbel-landskamp mot Finland. Begge kampene endte med solide seire for de norske jentene. I den første kampen vant Norge 5-1, mens det ble 4-2 seier i den andre. Nora Eide Lie fikk svært gode skussmål av landslagstreneren, Margunn Haugenes, etter begge kampene. I den andre kampen noterte den talentfulle midtbanespilleren seg også for en scoring, da hun sendte avgårde en suser fra 18-20 meter som endte i nettaket. –Det var veldig gøy å spille kampene mot Finland. Finnene var fysisk sterke, men da vi spilte ball hang de rett og slett ikke med. – Jeg er godt fornøyd med egen innsats, og det er selvfølgelig ekstra deilig å score mål, kommenterer den sympatiske Urædd-spilleren til toppidrettsgymnaset.no.

 Vi gratulerer både Norge og Nora med flotte prestasjoner mot Finland.